Pasování prvňáčků na čtenáře 2016

12.07.2016 21:31

V úterý 28. června "král našeho knižního království," pan starosta Libor Švardala, pasoval na čtenáře 14 prvňáčků ze ZŠ Horní Němčí.

Po slavnosti byly děti a jejich paní učitelka Monika Josefíková pozvány, aby strávily pohádkovou noc v knihovně. Pohádky přivážel Večerníček a děti si je  musely zasloužit tím, že plnily různé úkoly. Malí čtenáři si zatančili s čarodějkami, zvládli překážkovou dráhu a s pomocí Mařenky vysvobodili Jeníčka z drápů zlé ježibaby. A nakonec se stal div divoucí - zlá ježibaba litovala svých zlých skutků a rozhodla se, že už více škodit nebude. Poděkování patří pohádkovým bytostem - děvčatům z kroužku Knihomol - Kice Švardalové, Káji Uhrové a Vendě Jančové, díky nimž si všichni tuto "noc v knihovně" opravdu užili!

Další fotografie jsou tady.

miknislav.rajce.idnes.cz/Pasovani_ctenaru_2016/